Spotkanie grupy ds. "Współpracy gospodarczej"
Spotkanie grupy ds.

2020-07-02 ZA NAMI KOLEJNE SPOTKANIE! CZPL Na żywo i zdalnie rozmawialiśmy z polskimi i czeskimi służbami zatrudnienia o sytuacji pracowników na polsko-czeskim

ZA NAMI KOLEJNE SPOTKANIE! CZPL

  • rynek pracy na pograniczu polsko-czeskim w czasie zagrożenia COVID-19,
  • pomoc dla pracodawców w dobie sytuacji nadzwyczajnej,
  • aktualne bezrobocie po obu stronach granicy.

To właśnie te tematy były omawiane podczas spotkania grupy ds. „Współpracy gospodarczej”, które udało się zorganizować wspólnie z Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz KARR S.A. Jelenia Góra

W dyskusji wzięli udział przedstawiciele urzędów pracy ze strony polskiej, jak również w formie wideokonferencji przedstawiciele z 4 krajów czeskich: ołomunieckiego, hradeckiego, libereckiego i pardubickiego.
W spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Statystycznego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bardzo dziękujemy Państwu za udział w wydarzeniu :) 
Mamy nadzieję, że na jesień wszyscy będziemy mogli się spotkać już na żywo na konferencji, podczas której szerzej poruszona zostanie tematyka rynku pracy na polsko-czeskim pograniczu.

Do zobaczenia! :)

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Wspólnie rozwiązujmy problemy” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.


Zdjęcia